نشان ارادت مردم رفسنجان به امام حسین (ع) جهت ترفیع گنبد بهشت
تعداد 483 خشت طلا به ارزش 10,384,500,000 ریال
اطلاعات بیشتر و مشارکت
مشارکت در ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا (س)
در جوار بارگاه ملکوتی امام علی (ع)
اطلاعات بیشتر و مشارکت

دوام سازه گنبد جدید امام حسین علیه السلام برای ۴۰۰ سال آینده پیش بینی شده است ارسال به واتس آپ ارسال به تلگرام

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان: واگذاری پروژه ترفیع گنبد مطهر امام حسین علیه السلام به استان که خیلی ها دنبال آن بودند؛ عنایت اهل بیت علیهم السلام است.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان رفسنجان ، سردار رحیمی، جانشین ستادبازسازی عتبات عالیات استان، در همایش مسئولین استانی ستاد و موکب های اعزامی اربعین، واگذاری پروژه ترفیع گنبد مطهر امام حسین علیه السلام به استان که خیلی ها دنبال آن بودند؛ عنایت اهل بیت علیهم السلام است.

وی با افزودن اینکه کشتی امام حسین علیه السلام سریع تر حرکت می کند؛ بیان داشت: پروفسور بنان، پیرمرد ۹۰ ساله ای که در آمریکا تدریس دارد اما در این پروژه با پای برهنه کار می کند و اینها همه عنایت اهل بیت است.

سردار رحیمی به پروژه لاغرسازی ستون های حرم هم که هزینه زیادی نیز برای آنها لازم است؛ اشاره و تصریح کرد: هنوز عرق کار کردن در  پروژه لاغرسازی ستون اول تمام نشده بود بلافاصله یکی از خیرین هزینه آن را پرداخت کرد.
دکتر نیکوئی، معاون فنی مهندسی ستادبازسازی عتبات عالیات استان شرایط و محل نصب گنبد جدید را از این حیث که ممکن است زائرانی تنها برای یک بار به کربلا مشرف شوند و در همان ایام، قرار بر نصب گنبد باشد؛ بسیار حساس دانست.


وی با اشاره به آغاز مطالعات طرح از  ۵ تا ۶ سال پیش و استفاده از مشاوران و طرح های زیاد؛ گفت: قدرت ریسک بعضی از طرح ها بسیار بالا بود و بعد از چند سال، طرح کنونی تصویب شد که ۵۰ درصد کار پیش رفته است؛ در کربلا کار برای لاغرسازی و مقاوم سازی ستون ها انجام می شود در اینجا هم برای گنبد امام حسین علیه السلام.

نیکوئی افزودن شدن  ۳۰ مترمربع به فضای زیارتی اطراف ضریح مطهر را نتیجه پروژه لاغرسازی ستون ها تا این مرحله از کار دانست و از آغاز کار برای ستون سوم خبر داد و اظهار داشت: هیچگونه از قوانین علمی در حرم سیدالشهداء علیه السلام صادق نیست؛ پیش بینی ها و تجهیزات به شکل دیگری است اما کار بسیار راحت تر پیش می رود.
وی با بیان اینکه کار در پروژه طرح ترفیع گنبد، کاری علمی و جدید است که در سطح ایران انجام نشده و کار  مرمت و ترمیم است؛ خاطرنشان کرد: آزمایش کنترل کیفیت روی همه مصالح انجام شده و بهترین مصالح در این پروژه به کار گرفته شده است و دوام سازه برای ۴۰۰ سال آینده پیش بینی شده است.

یک نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*