نشان ارادت مردم رفسنجان به امام حسین (ع) جهت ترفیع گنبد بهشت
تعداد 483 خشت طلا به ارزش 10,384,500,000 ریال
اطلاعات بیشتر و مشارکت
مشارکت در ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا (س)
در جوار بارگاه ملکوتی امام علی (ع)
اطلاعات بیشتر و مشارکت

مراحل ساخت و نصب گنبد جدید حرم امام حسین (ع) تشریح شد+تصاویر ارسال به واتس آپ ارسال به تلگرام

معاون فنی و مهندسی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان با بیان اینکه سازه فلزی گنبد جدید حرم امام حسین (ع) صد درصد ساخته شده است گفت: کار ساخت خشت‌های مطلای گنبد نیز در ماه های آتی آغاز خواهد شد

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان رفسنجان ، نشست مشترک هیات عراقی و ستاد بازسازی عتبات در محل ساخت گنبد جدید حرم مطهر سید الشهدا(ع) در کرمان برگزار شد.

در این نشست که با حضور سیدحسن خشرو معاون فنی‌مهندسی ستاد عتبات عالیات و رئیس ستاد بازسازی کربلا، علی مهاجری رئیس ستاد بازسازی عتبات‌عالیات استان کرمان،  باسم‌عباس‌علی مدیر امور برنامه‌ریزی و شهرسازی وزارت بلدیه عراق، محمدحسن‌کاظم ابوسرمد مسئول فنی‌مهندسی حرم، عبدالکریم‌صالح‌الانباری مسئول تعمیرات و نگهداری حرم و رعد‌لفته‌حسینی مسئول معماری حرم برگزار شد، هیات عراقی در جریان روند اجرای پروژه مرتفع‌سازی گنبد حرم امام حسین(ع) در کرمان قرار گرفتند.

مهدی نیکویی در حاشیه بازدید مسئولان عراقی از کارگاه ساخت گنبد حرم امام حسین (ع) در شهر کرمان در جمع خبرنگاران گفت: پیشبینی می شود طی چهار ماه آینده کار ساخت پانل‌های بتونی تمام شود و پس از آن کار ساخت و نصب خشت‌های مسی که روکش طلایی دارند، آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: نمونه هایی از خشت‌ها که با پوشش طلا آبکاری شده‌اند، ساخته و نقشه‌های کارگاهی تمامی مراحل ساخت گنبد، آماده است و طی چند ماه آینده ساخت آن به پایان خواهد رسید.

معاون فنی و مهندسی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان گفت: پس از مراحل ساخت قطعات، یک بار گنبد در کرمان نصب خواهد شد و اشکالات آن گرفته می‌شود و نصب نهایی در کربلای معلا صورت خواهد گرفت.

نیکویی اظهار کرد: ساخت سازه اصلی بنا در ساخت گنبد امام حسین (ع) قسمت اول کار است که به صورت فولادی بوده و روی آن پوششی بتنی از پانل‌های بتنی در نظر گرفته شده که این پوشش باید خاصیت پدافند غیرعامل داشته و در مقابل انفجار، سرما و گرما، رطوبت و نفوذ ریزگردها مقاوم باشد.

وی بیان کرد: پس از ساخت سازه فلزی و نصب پانل‌های بتنی، ساخت خشت‌های مسی و در نهایت روکش طلاکاری روی این گنبد انجام می‌شود و در نهایت خشت‌های طلاکاری شده به صورت خشکه چین روی گنبد نصب خواهد شد.

مدیر امور برنامه ریزی و شهرسازی وزارت بلدیه عراق نیز در نشست پیش از بازدید از کارگاه ساخت گنبد امام حسین (ع) گفت: این پروژه از ابتدا بر اساس محاسبات دقیق و با آزمایش بر روی جنس خاک و دیوارها آغاز شد و به خوبی در حال پیشروی است.

باسم عباس علی افزود: فعالیت گروه، تعامل و دستی که برای ساخت گنبد امام حسین (ع) بین ایران و عراق داده می‌شود باید در حد اباعبدالله الحسین (ع) باشد.

وی گفت: گنبد طلایی حرم امام حسین (ع) پس از اتمام ساخت قبله‌ای برای تمام عشاق خواهد شد و این صحبت‌ها و ارائه نظرات برای بهتر شدن کار ساخت گنبد است.

یک نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*