نشان ارادت مردم رفسنجان به امام حسین (ع) جهت ترفیع گنبد بهشت
تعداد 483 خشت طلا به ارزش 10,384,500,000 ریال
اطلاعات بیشتر و مشارکت
مشارکت در ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا (س)
در جوار بارگاه ملکوتی امام علی (ع)
اطلاعات بیشتر و مشارکت

مشارکت در طرح توسعه حرم مطهر علوی با شماره‌گیری کد #۸۸۸*۷۳۳* / آخرین وضعیت پروژه صحن حضرت زهرا (س) در حرم مطهر علوی+تصویر ارسال به واتس آپ ارسال به تلگرام

طرح صحن حضرت زهرا (س) در حرم علوی با پیشرفت خوب در حال اجراست و فازهای مختلف بخش زیارتی بعد از تکمیل بلافاصله مورد بهره‌داری قرار می‌گیرد
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، پروژه صحن حضرت زهرا (س) با ۲۲۰ هزار مترمربع زیربنا بخشی از توسعه حرم مطهر علوی، بزرگترین پروژه عمرانی مذهبی در حال اجرا در جهان است.

هدف از این پروژه تأمین آسایش و رفاه حال زائران با افزودن به سطوح زیارتی حرم و نیز ارائه خدمات جانبی موردنیاز است که این مهم با ساماندهی فضای باز اطراف حرم و احداث شبستان ها و رواق ها تحقق می یابد.این پروژه که از فروردین سال ۱۳۸۹ آغاز شده ۳ کاربری زیارتی، غیرزیارتی و اداری دارد.

بخش زیارتی این پروژه که جهت توسعه حرم، گنجایش بیشتر زائران و رفاه حال آنان در نظر گرفته شده بیش از ۱۰۹,۰۰۰ مترمربع مساحت دارد.

بخش غیرزیارتی عمومی شامل موزه، کتابخانه، اداری و اطلاع رسانی، مهمانسرا و رستوران حرم، پارکینگ اختصاصی، سرویس های بهداشتی و وضوخانه است که ۹۷,۹۵۰ مترمربع مساحت دارد.

فضاهای جانبی این پروژه هم شامل ساختمان تأسیسات موتورخانه مرکزی، بقعه امام زین العابدین(ع)، تونل زیرگذر، رواق های اطراف مجموعه است که ۱۳,۸۸۰ مترمربع است.

برآورد کلی هزینه اجرای این پروژه ۷,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال است که قرار است با کمک‌های مردم و با همت کارگران، استادکاران و مهندسان ایرانی در کمتر از ۵ سال تکمیل شود.

بخش قابل توجهی از هزینه‌های ساخت و بازسازی اعتاب مقدسه را مردم و محبان اهل بیت (ع) ایران اسلامی تقبل می‌کنند که می‌توان در مجموع گفت که صحن حضرت زهرا (س) نشانه ای از ارادت ایرانی‌ها به خاندان اهل بیت (ع) است.

هموطنانی که علاقه‌مند هستند از فیض مشارکت در طرح توسعه حرم مطهر علوی بهره‌مند شوند می‌توانند با ارسال عدد ۱۱۰به شماره ۸۸۸۸اپراتور همراه اول و یا شماره‌گیری کد #۸۸۸*۷۳۳*از طریق ایرانسل و همراه اول اقدام کنند.

یک نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*