نشان ارادت مردم رفسنجان به امام حسین (ع) جهت ترفیع گنبد بهشت
تعداد 483 خشت طلا به ارزش 10,384,500,000 ریال
اطلاعات بیشتر و مشارکت
مشارکت در ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا (س)
در جوار بارگاه ملکوتی امام علی (ع)
اطلاعات بیشتر و مشارکت

خیرین ۷۰میلیارد ریال به ستاد بازسازی عتبات کرمان کمک کردند ارسال به واتس آپ ارسال به تلگرام

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان گفت: مردم دوستدار اهل بیت(ع) سال گذشته ۷۰میلیارد ریال برای بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه به این ستاد اهداء کردند
به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، عبدالحسین رحیمی گفت: این کمک‌های مردمی برای پروژه‌‌های ترفیع گنبد مطهر حرم امام حسین علیه السلام، لاغر سازی ستون‌های اطراف ضریح حرم مطهر و سایر اعتاب مقدس در عراق اهدا و به حساب ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان واریز شد.

وی اظهار کرد: ۶۱٫۵میلیارد ریال از این مبلغ متعلق به کمک‌ها و نذورات نقدی بوده و معادل ۹ میلیارد و یکصد میلیون ریال هم از محل اهداء طلا و مسکوکات وصول شده است.

رحیمی با اذعان به این که کمک‌های فوق از استان کرمان و سایر استان‌ها از طریق ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان جمع آوری شده است؛ ابراز کرد: این مبالغ بر اساس نیت ناذرین در مرمت و بازسازی اعتاب مقدسه هزینه می‌شود.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان، خاطر نشان کرد: هزینه هر خشت طلا برای گنبد مطهر حرم امام حسین علیه السلام که در کرمان در حال ساخت است؛ مبلغ ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است و در صورتی که کسانی مایل به اهداء طلا می‌باشند هر خشت طلا معادل ۲۳ گرم محاسبه شده است.

رحیمی با بیان اینکه در بازسازی عتبات، هیچ کمک دولتی لحاظ نشده و همه‌ هزینه‌ها از محل کمک‌های داوطلبانه‌ی مردم جمع‌آوری و هزینه می‌شود، از پرداخت هزینه‌ی خشت‌ های طلا گنبد مطهر سید الشهدا علیه السلام توسط خانواده‌های معظم شهدا به نیابت از شهدای عزیز اشاره کرد و گفت: این امر در راستای اتصال خون شهدای نظام مقدس اسلامی به شهدای کربلا انجام شده است.

وی با اشاره به خریداری ۲۲ خشت طلا توسط یکی از خانواده‌های شهدای استان، اضافه کرد: اسفند ماه سال گذشته نیز شخصی از استان یزد ۴۰ خشت طلا خریداری کرد و در سالروز ولادت حضرت زهراسلام الله علیها ثواب این کار را به بستگان خود هدیه کرد.

رحیمی تصریح کرد: کمک‌های داوطلبانه مردم برای بازسازی اعتاب مقدسه بخشی از اموال اهداکنندگان است که با نیت مشارکت در امر بازسازی حرم‌های مطهر ائمه(سلام الله علیها) وصول می‌شود و در این مسیر کسانی هم هستند که از نظر مالی وضع چندان مناسبی ندارند ولی با میل و اشتیاق در این کار سهیم می‌شوند.

وی به اهدا مقداری طلا توسط یک زوج جوان اشاره کرد و افزود: این زوج جوان بخشی از طلاهایی که در مراسم عروسی هدیه گرفته بودند، سخاوتمندانه برای بازسازی عتبات عالیات تقدیم کردند.

یک نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*