نشان ارادت مردم رفسنجان به امام حسین (ع) جهت ترفیع گنبد بهشت
تعداد 483 خشت طلا به ارزش 10,384,500,000 ریال
اطلاعات بیشتر و مشارکت
مشارکت در ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا (س)
در جوار بارگاه ملکوتی امام علی (ع)
اطلاعات بیشتر و مشارکت

اتمام ساخت نیم ضریح خیمه‌گاهی امام حسین و حضرت قاسم(ع)تا پایان امسال ارسال به واتس آپ ارسال به تلگرام

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اعلام خبر پیشرفت ۵۰درصدی مراحل ساخت دو نیم ضریح خیمه گاهی مقام امام حسین(ع) و حضرت قاسم ابن الحسن(ع) در استان بوشهر، از نصب این نیم ضریح‌ها تا پایان امسال خبر داد

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، حسن پلارک که میزبان فاضل ابودگه تولیت خیمه گاه حسینی بود گفت: مردم دوست دار اهل بیت علیهم السلام استان بوشهر که پیش از این نیم ضریح خیمه‌گاهی مقام حضرت عباس(ع) را ساخته و در کربلا نصب کرده بودند، ساخت دو نیم ضریح مقام امام حسین و حضرت قاسم علیهم السلام را تقبل کرده‌اند.

وی افزود: با پشتیبانی خیرین استان بوشهر و همت هنرمندان قلمزن اصفهانی، کار قلم زنی قسمت اصلی و تاج دو نیم ضریح به پایان رسیده و اکنون آماده طلاکاری است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه تمامی هزینه ساخت این دو نیم ضریح را مردم استان بوشهر تقبل کرده‌اند، گفت: دو گروه ۶ نفره استادکار و ۱۰ نفر نجار و دو ناظر طرح به همراه تعداد زیادی از داوطلبان مردمی در ساخت ضریح همکاری می‌کنند.

همچنین فاضل ابودگه تولیت خیمه گاه حسینی در این دیدار با اشاره به اینکه ضریح‌های موجود در خیمه گاه، کوچک و قدیمی هستند، گفت: پس از اتمام مراحل ساخت و نصب نیم ضریح مقام حضرت عباس(ع) با همت مردم بوشهر، سه نیم ضریح مقام امام حسین(ع)، حضرت قاسم ابن الحسن(ع) و حضرت زینب(س) با هنرمندی استادکاران ایرانی در شهرهای بوشهر، شیراز و کرمانشاه، در حال ساخت است.
وی با بیان اینکه واقعه عظیم کربلا از خیمه گاه حسینی آغاز شد و از این محل مقدس بود که پرچم انقلاب حسینی به اهتزاز درآمد، گفت: تاریخ نهضت خونین امام حسین (ع) را باید در این محل جستجو کرد، چرا که هنوز رازهای بزرگی از این انقلاب در سینه این مکان مقدس و شریف نهفته است.
تولیت خیمه گاه حسینی با تجلیل از اقدامات ستاد بازسازی عتبات عالیات در جهت بازسازی و توسعه اماکن مقدس گفت: خیمه گاه حسینی در طول شبانه روز پذیرای زائران حسینی از ملیت های مختلف است و دربهای این خیمه گاه به روی زائران و مجاوران همیشه باز است.
ابودگه با بیان اینکه در خیمه گاه حسینی ادارات مختلفی مشغول خدمت رسانی به زائران هستند، افزود: در حال حاضر اداراتی چون پاسخگویی به مسائل شرعی، امنیت و حفاظت، خدمات شامل کفشداری، نظافت و …، هدایا و نذورات و … به زائران خدمت رسانی می کنند.

یک نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*