نشان ارادت مردم رفسنجان به امام حسین (ع) جهت ترفیع گنبد بهشت
تعداد 483 خشت طلا به ارزش 10,384,500,000 ریال
اطلاعات بیشتر و مشارکت
مشارکت در ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا (س)
در جوار بارگاه ملکوتی امام علی (ع)
اطلاعات بیشتر و مشارکت

خشت‌هایی برای بهشت در نمایشگاه قرآن ارسال به واتس آپ ارسال به تلگرام

غرفه «خشت‌هایی برای بهشت» با هدف معرفی طرح توسعه حرم مطهر علوی و اقدامات ستاد بازسازی عتبات عالیات در نمایشگاه قرآن راه اندازی شد
به گزارش ایکنا، غرفه «خشت‌هایی برای بهشت» که در راستای توسعه حرم علوی است، در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات راه‌اندازی شده است.

این طرح که با مشارکت اپراتور همراه اول انجام می‌شود، مشترکان این اپراتور می‌توانند با عضویت در این طرح و پرداخت روزانه ۱۱۰ تومان، به میزان یک خشت در ساخت شبستان حضرت فاطمه(س) در جوار حرم حضرت امیرالمومنین علی(ع) سهیم شوند.

عضویت در این طرح با ارسال عدد ۱۱۰ به شماره ۸۸۸۸ بوده و علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به سایت این ستاد مراجعه و در این طرح مشارکت کنند.

در بخش دیگری از این غرفه ماکت شبستان حضرت فاطمه(س) در جوار حرم امیرالمؤمنین(ع) و همچنین بخشی از ضریح قدیمی حضرت مسلم بن عقیل در کوفه به نمایش درآمده است، تابلوهایی از تصاویر مراحل ساخت شبستان حضرت فاطمه زهرا(س) نیز برای مخاطبان دیدنی است.

مسعود مومنی‌زاد، مدیر غرفه ستاد بازسازی عتبات عالیات در رابطه با فعالیت این غرفه در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گفت: ما در این دوره از نمایشگاه اقلام فرهنگی، نمایش ماکت‌ توسعه طرح شبستان حضرت زهرا(س) و سایر طرح‌های توسعه حرمین شرفین برای عموم به نمایش گذاشته‌ایم.

وی ادامه داد: در غرفه ستاد بازسازی عتبات عالیات قطعات متبرک حرمین شرفین مختلف اعم از کاشی، سرامیک، پنجره حرم و سایر موارد برای عموم قرار داده شده است.

مدیرغرفه ستاد بازسازی عتبات عالیات در رابطه با طرح ویژه توسعه صحن حضرت زهرا(س) در حرم امام علی(ع) اظهار کرد: در این طرح هدف اصلی ستاد بازسازی عتبات بخش زیارتی شبستان حضرت زهرا(س) است، این بخش از عید غدیر سال پیش آغاز و تا پایان امسال به پایان می‌رسد، البته این شبستان در حال حاضر قابل استفاده است و تنها بخش‌های مرتبط با ظرافت کاری آن باقی‌مانده است.

مومن یادآور شد: در ایام اربعین سال گذشته روزانه ۷۰هزار نفر در صحن شبستان حضرت زهرا(س) اسکان داده شده و از آنها پذیرایی به عمل می‌آمد، این شبستان در حال حاضر در بخش زیارتی پذیرای میهمانان خواهد بود.

وی افزود: طرح بعدی ستاد بازسازی عتبات عالیات توسعه شبستان حضرت زهرا(س) در بخش غیر زیارتی است، این بخش شامل کتابخانه، موزه، تولیت و غداخوری است که تا پایان سال ۱۳۹۷ آماده بهره‌برداری خواهد شد.

مدیرغرفه ستاد بازسازی عتبات عالیات در رابطه با هزینه پرداختی ساخت صحن‌های شریفین ائمه نیز افزود: این صحن‌ها عمدتا با هزینه مردمی تامین می‌شود، از این رو علاقمندان می‌توانند با شماره‌گیری *۷۳۳*۸۸۸# برای کمک به ساخت حرمین شریفین اقدام کنند.

مومن در با اعزام نیرو برای ساخت عتبات نیز تاکید کرد: کسانی که برای تخصص‌های مورد نیاز جهت ساخت صحن‌ها و پروژه‌های عمرانی عتبات یا حتی نیروی کار انسانی می‌خواهد در اماکن مقدسه حضور پیدا کنند می‌توانند به ستاد عتبات عالیات استان خود مراجعه کنند.

لازم به ذکر است علاقمندان برای ثبت‌نام حضور برای کمک در ساخت عتبات عالیات در شهر تهران می‌توانند به آدرس خیابان شریعتی نرسیده به پل صدر جنب پمپ بنزین بن بست الهیه پلاک یک ستاد عتبات عالیات تهران مراجعه کنند.

یک نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*