نشان ارادت مردم رفسنجان به امام حسین (ع) جهت ترفیع گنبد بهشت
تعداد 483 خشت طلا به ارزش 10,384,500,000 ریال
اطلاعات بیشتر و مشارکت
مشارکت در ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا (س)
در جوار بارگاه ملکوتی امام علی (ع)
اطلاعات بیشتر و مشارکت

انتقال نیم ضریح سرداب مقدس عسکریین به سامراء پیش از محرم امسال ارسال به واتس آپ ارسال به تلگرام

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان با بیان اینکه پیشرفت نیم‌ضریح سرداب مقدس حرم امامین عسکریین علیهم السلام به بیش از ۸۰ درصد رسیده است گفت: این نیم‌ضریح پیش از ماه محرم به سامراء منتقل و نصب خواهد شد

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، ذبیح‌الله بابایی در حاشیه همایش مسؤولان ستادهعای استان و جلسه پشتیبانی پیاده‌روی اربعین حسینی، از برنامه‌ریزی برای نصب نیم‌ضریح سرداب مقدس امامین عسکریین در ۶ ماهه نخست سال‌جاری خبر داد و اظهار کرد: ضریح اصلی در سامراء نصب شده و نیم‌ضریح سرداب هم که با همت مردم زنجان در دست ساخت است در سرداب مقدس، طبقه زیر زمین در سمت چپ محل غیبت حضرت ولی عصر (عج) نصب می شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان، عرض و ارتفاع نیم‌ضریح سرداب مقدس امامین عسکریین را ۷.۵ در چهار متر اعلام و اضافه کرد: در ساخت این نیم‌ضریح بیش از ۷۰۰ کیلوگرم نقره استفاده شده و برای زیبایی هرچه بیشتر طلا نوشته‌هایی که به زرگری معروف است، کار خواهد شد.

بابایی درصد پیشرفت نیم‌ضریح سرداب مقدس عسکریین را بیش از ۸۰ درصد اعلام و تصریح کرد: این نیم‌ضریح قبل از ماه محرم به سامراء منتقل و نصب خواهد شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در باره نحوه زیارت اربعین حسینی گفت: در این باره سفارش بزرگان دین باید لحاظ شود، تا به آسایش زائران کمک شود.

بابایی اقامت طولانی مدت در عراق و عدم برنامه‌ریزی را از مشکلات عمده در راهپیمایی اربعین حسینی دانست و گفت: این امور نیاز به فرهنگ سازی دارد که باید لحاظ شود.

وی از برنامه‌ریزی برای ساماندهی نذورات مردمی در اربعین حسینی خبر داد و اظهار کرد: این اقدام به صورت کشوری و در راستای کمک به تسهیل امور انجام می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان زنجان تاکید کرد: کمک ایران به راهپیمایی اربعین حسینی فقط در راستای همراهی با عراقی‌ انجام می‌شود و به هیچ وجه نباید در این امور خودنمایی انجام شود.

یک نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*