نشان ارادت مردم رفسنجان به امام حسین (ع) جهت ترفیع گنبد بهشت
تعداد 483 خشت طلا به ارزش 10,384,500,000 ریال
اطلاعات بیشتر و مشارکت
مشارکت در ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا (س)
در جوار بارگاه ملکوتی امام علی (ع)
اطلاعات بیشتر و مشارکت

موکب داران اربعین پروانه دار می‌شوند ارسال به واتس آپ ارسال به تلگرام

حسن پلارک در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه پارسال بیش از ۶۸۰ موکب در عتبات عالیات خدمت رسانی می‌کردند افزود: البته حدود ۲۰۰ موکب نیز ثبت آماری نشدند.

وی تأکید کرد: پیش بینی می‌شود در طرح ساماندهی و صدور پروانه موکب داری بیش از ۹۰۰ موکب ثبت نام کنند.

پلارک گفت: ستاد تدارک برای پذیرایی و اسکان اربعین امسال، فعالیت خود را از ۲ ماه قبل آغاز کرده است و تلاش می‌کنیم تا مشکلات پارسال را برطرف کنیم.

وی افزود: پارسال در برخی مناطق با تراکم موکب و در برخی نواحی کمبود موکب داشتیم که قرار است امسال از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنیم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات و عالیات گفت: تغذیه، اسکان و بهداشت موضوعاتی هستند که باید در خدمات رسانی اربعین امسال به خوبی انجام شود.

پلارک افزود: پارسال در هر وعده غذایی یک و نیم میلیون پرس غذا و در طول روز ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار پرس غذا توزیع می‌شد که امسال بر اساس استقبال زائرین افزایش می‌یابد.

وی گفت: هم اکنون ۳ طرح‌ها توسعه در عتبات مقدسه در دست اجراست.

پلارک با بیان اینکه طرح توسعه حرم حضرت امیرالمومنین (ع) با عنوان شبستان و صحن حضرت زهرا (س) تا پایان امسال تکمیل می‌شود افزود: در این طرح حرم حضرت امیرالمومنین (ع) ۲۰ برابر افزایش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه در حرم امام حسین (ع) نخستین مرحله طرح و توسعه در دست اجراست گفت: این طرح ۱۶۰ هزار مترمربع وسعت دارد که با اجرای آن حرم کنونی ۱۸ برابر بزرگتر می‌شود.

پلارک افزود: این طرح دارای ۴ مرحله است که در برنامه‌های طولانی مدت انجام می‌شود.

یک نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*