نشان ارادت مردم رفسنجان به امام حسین (ع) جهت ترفیع گنبد بهشت
تعداد 483 خشت طلا به ارزش 10,384,500,000 ریال
اطلاعات بیشتر و مشارکت
مشارکت در ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا (س)
در جوار بارگاه ملکوتی امام علی (ع)
اطلاعات بیشتر و مشارکت

پیشرفت طرح های بازسازی عتبات به همت خیران ایرانی ارسال به واتس آپ ارسال به تلگرام

به همت هنرمندان و خیران ایرانی، طرح توسعه و بازسازی اماکن مقدسه عراق با پیشرفت قابل قبولی در حال اجراست

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در حاشیه دیدار با نماینده آیت الله سیستانی در قم گفت: صحن جامع حضرت زهرا در حرم امیرالمومنین علی (ع) که از ۵ سال قبل آغاز شده است تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

حسن پلارک افزود: افتتاح این صحن ظرفیت شبستان حرم امام علی (ع) را با به ۲۰ برابر افزایش می دهد.

وی از اجرای ساخت صحن بزرگ عقیله در حرم سیدالشهدا(ع) خبر داد و خاطرنشان کرد: این طرح نخستین مرحله از طرح های حرم مطهر امام حسین (ع) است که با بهره برداری از آن تا سه سال آینده ظرفیت این حرم مطهر هم به ۱۰ برابر افزایش خواهد یافت.

پلارک همچنین اجرای طرح های توسعه ای در کاظمین و سامرا را از دیگر برنامه های ستاد بازسازی عتبات عالیات اعلام کرد و گفت: ساخت صحن صاحب الزمان در حرمین امامین جوادین علیهم السلام با ۶۰ هزار متر مربع زیربنا تا پایان امسال تکمیل می شود.

وی افزود: در حرم امامین عسکریین هم پس از انفجار سال ۸۲، کار بازسازی آغاز شده است و هم اکنون ضریح، گنبد و ایوان های صحن ها بازسازی شده است و طلا کاری ایوان باب القبله مراحل پایانی خود را سپری می کند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات توسعه اطراف حرم امامین عسکریین را از برنامه های جدی این ستاد دانست و افزود: با نذورات و کمک های مردمی تامین اعتبار صورت گرفته که پس از تملک املاک ، کار طرح توسعه آغاز خواهد شد.

حجت الاسلام شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران هم از هماهنگی کامل صورت گرفته با مقامات عراقی برای اجرای طرح های توسعه ای در عتبات عالیات خبر داد و گفت خوشبختانه با اشراف مرجعیت دینی تعامل خوبی بین مقامات عراقی و ایران برای توسعه و بازسازی حرم های مطهر بوجود آمده است.

یک نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*