نشان ارادت مردم رفسنجان به امام حسین (ع) جهت ترفیع گنبد بهشت
تعداد 483 خشت طلا به ارزش 10,384,500,000 ریال
اطلاعات بیشتر و مشارکت
مشارکت در ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا (س)
در جوار بارگاه ملکوتی امام علی (ع)
اطلاعات بیشتر و مشارکت

اجرای عملیات صحن جدید عقیله بنی هاشم در کربلا معلی ارسال به واتس آپ ارسال به تلگرام

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان همدان اظهار کرد: صحن جدید عقیله بنی هاشم در کربلا نیز با وسعت ۱۶۰ هزار متر مربع در حال خاکبرداری است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از همدان، محمدعلی بادامی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان همدان در جمع خبرنگاران گفت: در زمان حکومت صدام حرمین امامین در چهار شهر کربلا، نجف، سامراء و کاظمین از وضعیت خوبی برخوردار نبود که کشور ایران از سال ۸۲ تصمیم به بازسازی گرفت.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد پروژه بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر به دست ایرانیان انجام می‌شود، افزود: با فعالیت ۳۱ ستاد بازسازی عتبات عالیات در کشور از مرحله بازسازی و آماده‌سازی حرم‌های مطهر عبور کرده و در مرحله توسعه آنها قرار داریم.

وی با اشاره به ساخت صحن‌های رضوی و صاحب الزمان(عج) در حرم‌های کاظمین، تصریح کرد: این در حالیست که احداث صحن عقیله بنی‌هاشم در سال ۹۴ در زمینی به مساحت ۱۶۰ هزار مترمربع و در ۴ طبقه کلید خورد که استان همدان یک میلیارد تومان برای احداث این صحن اختصاص داده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان همدان خاطرنشان کرد: صحن حضرت فاطمه زهرا(س) در نجف اشرف تاکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در حال حاضر ۵۵ نفر نیروهای مهارتی به صورت کاملا افتخاری مشغول به فعالیت هستند.

بادامی از جمع آوری ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نذورات در طی ۵ سال اخیر برای بازسازی عتبات عالیات خبرداد و ابراز داشت: همچنین ۱۵ کیلو طلا و وجوهات، نذورات و هدایای مردمی به این ستاد داده شده است.

وی گفت: در طی جمع آوری نذورات مردمی در استان همدان از سال ۹۰ الی ۹۵ یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در کاظمین و سامرا، یک‌میلیارد در صحن عقیله بنی‌هاشم، یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در صحن الزهراء و الباقی در کربلا هزینه شده است.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۷۰۰ نفر به صورت تبرعی از استان همدان به عتبات رفته‌اند، افزود: از این تعداد ۲۰۰ نفر در سال ۹۵ اعزام شدند و امسال هم ۵۵ نفر تقاضا داده‌اند .

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان همدان، از اهدای یک قطعه زمین کشاورزی به مساحت یک و نیم هکتار، دو کیلو طلا و ۳۰۰ میلیون تومان وجه نقد توسط خیرین برای بازسازی عتبات عالیات خبرداد.

بادامی همچنین از اهدای ۵۰۰ گرم انگشتر عقیق برای حرم مطهر باب الحوائج (ع) خبرداد و عنوان کرد: همچنین خیرین می توانند هر خشت را به مبلغ ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خریداری کنند .

یک نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*