نشان ارادت مردم رفسنجان به امام حسین (ع) جهت ترفیع گنبد بهشت
تعداد 483 خشت طلا به ارزش 10,384,500,000 ریال
اطلاعات بیشتر و مشارکت
مشارکت در ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا (س)
در جوار بارگاه ملکوتی امام علی (ع)
اطلاعات بیشتر و مشارکت

برگزاری همایش موکب‌داران در شهریورماه/۴۰۰موکب گواهی فعالیت گرفتند ارسال به واتس آپ ارسال به تلگرام

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: تا کنون ۴۰۰ موکب شناسنامه‌دار شده‌اند و پیش‌بینی ما برای اهدای پروانه فعالیت و شناسنامه موکب‌داری ۹۰۰ موکب است. ضمن اینکه همایش بزرگ موکب‌داران هم قرار است در نیمه شهریورماه برگزار شود

حسن پلارک در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، با اشاره به اعطای شناسنامه فعالیت به موکب‌داران گفت: سال جاری تمام موکب‌ها با ظرفیت اسکان و پذیرایی پروانه‌دار شده و یا خواهند شد که روند صدور پروانه فعالیت برای آنها همچنان ادامه دارد.

وی گفت: امسال پروانه موکب‌داری با امضای ستاد بازسازی عتبات عالیات صورت می‌گیرد اما سال آینده این اقدام با امضای مشترک ستاد بازسازی عتبات عالیات و تولید محترم حرم سیدالشهدا خواهد بود. ضمن اینکه این پروانه فعالیت برای همیشه معتبر است و هر گونه همکاری و هماهنگی صرفاً با این موکب‌ها انجام خواهد شد. البته در سال‌های بعد هم پروانه فعالیت و گواهی جدید نیز صادر خواهد شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: تا کنون ۴۰۰ موکب شناسنامه‌دار شده‌اند و پیش‌بینی ما برای اهدای پروانه فعالیت و شناسنامه موکب‌داری ۹۰۰ موکب است. ضمن اینکه همایش بزرگ موکب‌داران هم قرار است در نیمه شهریورماه برگزار شود.

دو هفته پیش، نخستین پروانه موکب‌داری بنام موکب قمربنی‌هاشم (ع) شهرستان مانه و سملقان استان خراسان شمالی جهت استقرار در کربلای معلا با امضای حسن پلارک، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات صادر شد. ضمنا این طرح مشمول تمامی موکب‌های در مرز، طول مسیر و موکب‌های مستقر در شهرهای نجف اشرف، کربلا، کاظمین و سامراء است.

پیش‌بینی می‌شود تعداد موکب‌های ایرانی نسبت به سال گذشته ۲۰درصد افزایش یابد و تاکنون بیشترین درخواست صدور پروانه موکب‌داری از استان‌های ایلام، خوزستان و بوشهر بوده است.

یک نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*