نشان ارادت مردم رفسنجان به امام حسین (ع) جهت ترفیع گنبد بهشت
تعداد 483 خشت طلا به ارزش 10,384,500,000 ریال
اطلاعات بیشتر و مشارکت
مشارکت در ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا (س)
در جوار بارگاه ملکوتی امام علی (ع)
اطلاعات بیشتر و مشارکت

ارسال ششمین محموله ملزومات چوبی شبستان حضرت زهرا سلام الله علیها ارسال به واتس آپ ارسال به تلگرام

سرپرست شرکت صنایع چوب آستان قدس رضوی از آمادگی ارسال ششمین محموله ملزومات چوبی شبستان حضرت زهرا(س)، هم‌زمان با ایام پیوند این بانوی عظیم‌الشأن با حضرت علی(ع) خبر داد

به گزارش آستان نیوز، محمدجواد طبسی بیان کرد: این در‌ها مربوط به داخل صحن شبستان حضرت زهرا(س) واقع در حرم حضرت علی(ع) است.

وی ادامه داد: در محموله ششم، تعداد ۱۶۰ عدد چهارچوب و ۱۲۸ باب در نفیس منقوش به هنر گره چینی و آلات چینی ازجنس چوب ساج و راش ارسال خواهد شد که مجموع چهارچوب‌های ارسالی با احتساب این محموله ۵۱۱ عدد و تعداد در و پنجره ها ۸۴۸ باب است.

وی درباره جنس چوب‌های به کار رفته در محموله ششم گفت: از چوب ساج برای درهایی که مابین محیط بیرون و داخل است، استفاده شده که از بهترین چوب‌های موجود و مقاوم به آفات و حشرات و دارای مقاومت تنشی مکانیکی و خمشی است.

طبسی ادامه داد: تغییر دمای شهر نجف طی روز، حدود۲۰ درجه سانتی گراد و طی سال ۵۰ درجه سانتی گراد است و چوب ساج به دلیل مقاومت بالا نسبت به رطوبت و تغییرات جوی محیطی، جزء بهترین انتخاب‌ها در این زمینه بوده است.

وی اضافه کرد: از چوب راش نیز برای فضای برخی از قسمت های داخل استفاده شده که چوبی صنعتی، با کیفیت بالا، زیبا، دارای رنگ‌های متنوع و یکنواخت است.

سرپرست شرکت صنایع چوب آستان قدس رضوی با اشاره به هنرهای به کار رفته در این ملزومات گفت: در این ملزومات، هنرهای گره چینی، آلات چینی و معرق چوب به کار رفته است.

یک نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*