نشان ارادت مردم رفسنجان به امام حسین (ع) جهت ترفیع گنبد بهشت
تعداد 483 خشت طلا به ارزش 10,384,500,000 ریال
اطلاعات بیشتر و مشارکت
مشارکت در ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا (س)
در جوار بارگاه ملکوتی امام علی (ع)
اطلاعات بیشتر و مشارکت

مهندس پلارک در اولین گردهمایی روسای ستاد بازسازی عتبات بانک‌های کشور:‌ تاکید مقام معظم رهبری و آیت الله سیستانی بر حفظ میراث تاریخی حرم‌ها/ تلاش ستاد بازسازی عتبات بر مشارکت حداکثری مردم ارسال به واتس آپ ارسال به تلگرام

رئیس محترم ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: می‌کوشیم ضمن حفظ آثار تاریخی عتبات عالیات، فرامین و رهنمودهای مقام معظم رهبری و آیت‌الله سیستانی در این زمینه را رعایت کرده و از مشارکت حداکثری مردم ایران در بازسازی‌ اعتاب مقدسه بهره ببریم.
به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف اشرف ، نخستین گردهمایی روسای ستاد بازسازی عتبات عالیات بانک‌های کشور روز (یکشنبه) در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با حضور مهندس حسن پلارک رئیس محترم ستاد بازسازی عتبات عالیات، سید محمود علوی دبیرکل بانک مرکزی و ۳۳ نفر از نمایندگان بانک‌های کشور برگزار شد.
در این نشست مهندس حسن پلارک گفت: به نمایندگان بانک‌های حاضر در این جلسه تبریک می‌گویم؛ چرا که آنان با حسن پذیرش مسئولیت ستاد بازسازی عتبات عالیات در بانک به خادمین اهل‌بیت(ع) افزوده شده‌اند.

امر حاکمیت بدون وابستگی به آن
وی تصریح کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات مجموعه‌ای تحت امر حاکمیت است، البته این موضوع بدون وابستگی به حاکمیت بوده و هست. این در حالی است که همین رویه در طول ۱۲ سال فعالیت این ستاد جاری و ساری بوده است.
رئیس محترم ستاد بازسازی عتبات عالیات خاطرنشان کرد: دفتر مقام معظم رهبری شورایی را برای ستاد بازسازی عتبات عالیات تعیین کرده است که حجت‌الاسلام قمی مسئول امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، حجت‌الاسلام علی محمدی نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس و حجت‌الاسلام والمسلمین شیرازی نماینده ولی‌فقیه در نیروی قدس اعضای این شورا هستند.
مهندس پلارک افزود: ستاد بازسازی عتبات عالیات هیچ‌گونه ردیف و بودجه‌ و وابستگی دولتی ندارد، اما ریال به ریال مسائل ملی آن تحت کنترل است.
پرهیز از موازی کاری در بازسازی‌ها با هماهنگی کامل ببین ایران و عراق
وی اضافه کرد: هماهنگی کاملی بین ستاد بازسازی عتبات عالیات، وزارت بلدیه و دیوان وقف‌الشیعی عراق وجود دارد تا خدای‌ناکرده موازی‌کاری در بازسازی اعتاب مقدسه صورت نگیرد، به همین جهت می‌کوشیم ضمن حفظ آثار تاریخی عتبات عالیات، فرامین مقام معظم رهبری و آیت‌الله سیستانی را مبنی بر حفظ آثار تاریخی جامه عمل پوشاند و نظارت و حساسیت زیادی بر آن داشته باشیم.
رئیس محترم ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: حرم‌های اهل‌بیت(ع) اختصاص به شیعیان ندارد و متعلق به تمام جهان اسلام است، البته ما برای خودمان داشتن زیربنای ۱۱ هزار مترمربعی در حرم مطهر امیرالمؤمنین(ع) را قابل قبول نمی‌دانیم و نمی‌پذیریم که حرم امام اول شیعیان کمتر از امامزاده صالح(ع) تهران باشد.
مهندس پلارک خاطرنشان کرد: اقدامات بازسازی در عتبات عالیات فقط با کمک مردم و عشق به اهل‌بیت(ع) انجام شده و هم‌اکنون وارد فاز توسعه‌ای شده است به‌طوری‌که حرم مطهر امیرالمؤمنین(ع) با اجرای پروژه صحن و شبستان حضرت زهرا(س) ۲۰ برابر توسعه پیدا خواهد کرد، ضمن اینکه این پروژه بزرگ‌ترین پروژه جهان اسلام است.

نماز ۱۰۰ هزار نفری با اتمام کامل صحن و شبستان حضرت زهرا(س)

وی ادامه داد: ۱۰۰ هزار نفر هم‌زمان می‌توانند در صحن و شبستان حضرت زهرا(س) بعد از اتمام کامل این پروژه نماز بخوانند. این در حالی است که این پروژه بزرگ‌تر از مسجدالحرام است و تمام تلاش ما برای پایان این پروژه تا انتهای سال ۹۶ است.

رئیس محترم ستاد بازسازی عتبات عالیات افزود: اجرای پروژه صحن عقیله بنی‌هاشم با ۱۶۰ هزار مترمربع در حال انجام است، این در حالی است که با انجام این پروژه ۱۴ برابر به زیربنای حرم مطهر سیدالشهدا(ع) افزوده خواهد شد.

مهندس پلارک گفت: پروژه صحن عقیله بنی‌هاشم در ۵ سال آینده به پایان خواهد رسید، ضمن اینکه هم‌اکنون ۱۵۰ پروژه در عراق در حال انجام است.

تاثیرگذاری شبکه بانکی در بازسازی عتبات عالیات

وی افزود: ستاد بازسازی عتبات عالیات می‌کوشد همان‌طور که در ۸ سال دفاع مقدس مردم ایران در جنگ دخیل و شریک بودند، در بازسازی اعتاب مقدسه نیز فعالیت داشته باشند.

رئیس محترم ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: پروژه عملیاتی ترفیع گنبد حرم سیدالشهدا(ع) در حال حاضر فعال است و می‌کوشیم با این کار ۷ متر گنبد را مرتفع کنیم، البته هم‌زمان با این کار و با قوی کردن ستون‌های حرم و لاغرسازی بخش‌هایی از این ستون‌ها اقدامات مؤثری برای باز شدن اطراف ضریح و گنجایش بیشتر زائران را در اطراف ضریح داشته باشیم، هرچند که گنبد جدید ۱۲۰۰ تن وزن دارد.

مهندس پلارک گفت: مجموعه بانکی که پیشانی کشور است می‌تواند در بازسازی عتبات و عالیات تأثیرگذار بوده و نقش‌آفرینی کند و با توجه به اینکه شبکه بانکی ارادت ویژه‌ای به اهل‌بیت(ع) دارد می‌کوشد در بازسازی اعتاب مقدسه فعالیت‌هایی را انجام دهد.

توزیع ۲ میلیون وعده غذا در طول ۲۴ ساعت بین زائرین اربعین

وی بابیان اینکه تکمیل پروژه‌های توسعه‌ای در اعتاب مقدسه در حال پیگیری است از ارائه خدمات به زوار اربعین توسط این ستاد خبر داد و گفت: مسئولیت اصلی اسکان، پذیرایی از سوی ستاد مرکزی اربعین به ستاد بازسازی عتبات عالیات محول شده است و ما می‌کوشیم مشارکت‌های مردمی را در این موضوع سازماندهی کنیم.

رئیس محترم ستاد بازسازی عتبات عالیات در توضیح بیشتر افزود: قرار است از موکب‌های ۲۰ تا ۱۰۰ هزار نفری توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات تقسیم‌بندی و آمایش جغرافیایی شود، ضمن اینکه هم‌زمان با این کار ۹۰۰ موکب سازماندهی شده و پروانه فعالیت برای آنها صادر شده و یا خواهد شد.

مهندس پلارک بابیان اینکه توزیع ۲ میلیون وعده غذا در طول ۲۴ ساعت یکی از وظایف ستاد بازسازی عتبات عالیات در اربعین است، ضمن اینکه ما به دنبال اسکان ۱۰۰ هزار نفری در صحن حضرت زهرا(س) هستیم.

تشکر ویژه از ۳ بانک به دلیل نقش‌افرینی در بازسازی عتبات

وی در این نشست به‌طور ویژه از بانک صادرات ایران، بانک گردشگری و بانک قرض‌الحسنه رسالت که در سال‌های اخیر خدمات گسترده‌ای را در امر بازسازی عتبات عالیات انجام داده‌اند تشکر کرد.

در حاشیه این مراسم ۲ مدال طلای آسیایی و بین‌الملل مهدی آرزومند که در مسابقات کاراته سال ۲۰۱۰ میلادی به‌دست آورده بود به موزه حرم مطهر علوی و حرم امام حسین(ع) و خانواده سردار شهید اسماعیل حیدری اهدا شده و به ستاد بازسازی عتبات عالیات جهت تقدیم آستان مقدس این حرم‌ها شد.

یک نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*