نشان ارادت مردم رفسنجان به امام حسین (ع) جهت ترفیع گنبد بهشت
تعداد 483 خشت طلا به ارزش 10,384,500,000 ریال
اطلاعات بیشتر و مشارکت
مشارکت در ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا (س)
در جوار بارگاه ملکوتی امام علی (ع)
اطلاعات بیشتر و مشارکت

تسریع در اجرای پروژه ساخت صحن حضرت زینب(س) در کربلا ارسال به واتس آپ ارسال به تلگرام

تیم مهندسی آستان قدس حسینی با اشاره به ادامه کارهای ویژه ساخت پروژه صحن حضرت زینب (س) از اتمام برخی مراحل اصلی این پروژه خبر داد

مهندس حسین رضا مهدی، مدیر این پروژه در گفت‌وگو با سایت رسمی آستان قدس حسینی اظهار داشت: بلافاصله پس از زیارت اربعین حسینی پروژه در دو مرحله آغاز شد، مرحله اول زدن ستون‌های سقف و در ادامه ساخت دیوار حائل به طول ۱۵۷۰ متر بود که تا این لحظه حدود ۸۰ درصد کار انجام شده است و ۱۳۵ متر باقی مانده ظرف ۹۰ روز آتی اتمام خواهد یافت، این کار برای ممانعت از ورود آب‌های زیر زمینی و ریزش خاک به داخل صحن انجام می‌شود.

رضا مهدی افزود: مرحله دوم مربوط به حفاری‌هاست، در این پروژه حفاری از طرف خیمه‌گاه حسینی و میدان الشهداء با مساحتی بالغ بر ۱۰ هزار متر با عمق پنج متر از مجموع ۱۵ متر مورد نظر آغاز شد و تاکنون ۲۰ درصد حفاری‌ها انجام شده است.

وی گفت: کارها طبق برنامه ترسیم شده از سوی تیم مهندسی و مدیریتی به شکل مطلوبی در حال انجام است و ۲۰ ماه کامل برای تکمیل حفاری‌ها و کار بتن‌ریزی در صحن زمان تعیین شده است.

رضا مهدی تاکید کرد: این طرح در آینده صحن حضرت زینب (س) را به صحن امام حسین (ع) متصل می‌کند تا ورود و خروج زائران به شکلی آسان و بدون مانع و تنگی فضا امکان پذیر شود، خاکی که از صحن خارج می‌شود نیز به دلیل قداست خاصی که دارد در محل مخصوصی نگهداری خواهد شد.

یک نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*