نشان ارادت مردم رفسنجان به امام حسین (ع) جهت ترفیع گنبد بهشت
تعداد 483 خشت طلا به ارزش 10,384,500,000 ریال
اطلاعات بیشتر و مشارکت
مشارکت در ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا (س)
در جوار بارگاه ملکوتی امام علی (ع)
اطلاعات بیشتر و مشارکت

جزئیات جدید از مونتاژ گنبد حرم امام حسین(ع) ارسال به واتس آپ ارسال به تلگرام

رییس ستاد بازسازی عتبات از آغاز مرحله مونتاژ گنبد جدید حرم امام حسین (ع) در کرمان خبر داد و گفت: فعالیت ترمیم گنبد حرم حضرت زینب (س) آغاز شده و قرار است صحن‌های این حرم نیز مسقف شود.

به گزارش روایط عمومی ستاد بازسازی عتبات رفسنجان ، حسن پلارک در رابطه با پروژه ترفیع گنبد حرم مطهر امام حسین (ع) گفت: این پروژه که از آن به عنوان پروژه معراج یاد می‌شود شامل ترفیع گنبد حرم مطهر امام حسین (ع) تا ۵. ۷ متر است. در این طرح گنبد قبلی سالم می‌ماند و گنبد جدیدی که مراحل ساخت آن رو به اتمام است بر روی گنبد قبلی جایگزین می‌شود.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات افزود: برای اجرای این طرح باید ستون‌های اطراف ضریح تقویت شود تا بتواند ۲۰۰ تن بار را تحمل کند و با فعالیت‌های بسیار پیچیده فنی به گونه‌ای که به قبور مطهر شهدا آسیبی نرسد این پروژه انجام شد.

وی ادامه داد: از آنجایی که این ستون‌ها در فاصله ۵. ۱ متری ضریح مطهر قرار داشتند در اربعین سال گذشته به چند زائر آسیب وارد شد و شهید شدند. این اتفاق باعث شد تا ما در اجرای این طرح تغییراتی انجام دهیم و به موجب آن با کارهای کارشناسی بسیار دقیق بنا شد تا ستون‌ها علاوه بر تقویت لاغر نیز شوند.

پلارک گفت: هم اکنون در حال اجرای لاغرسازی اولین ستون هستیم و زمانی که هر ۴ ستون لاغر و تقویت شوند همزمان گنبد در کرمان، تهران و اراک ساخته شده و به کربلای معلی منتقل می‌شود.

پلارک در ادامه تصریح کرد: هم اکنون کار مونتاژ این گنبد در کارگاه ستاد بازسازی عتبات در شهر کرمان آغاز شده و انشاءالله تا یکسال و نیم دیگر مراحل نصب آن هم به اتمام می‌رسد.

ساخت گنبد امام حسین

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به فعالیت‌های این ستاد در سوریه گفت: هم اکنون کار ترمیم گنبد حضرت زینب (س) آغاز شده و این کار توسط ستاد خوزستان انجام می‌شود. آنها خشت‌های طلایی که در اثر تیراندازی آسیب دیده است را تعمیر و جایگزین می‌کنند.

وی افزود: مرحله بعدی طرح توسعه و مسقف کردن صحن حضرت زینب (س) است که این فضا به رواق‌های حرم اضافه می‌کنیم. همچنین با دولت سوریه در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم تملک زمین‌های اطراف حرم را بگیریم و آنها را به حرم متصل کنیم.

مشترک فید نظرات این پست بشید.

یک نظر

 1. با سلام و خسته نباشید
  کاشی سازی محمودی
  تولید کننده کاشی معرق و هفت رنگ مساجد میباشد
  اجرای محراب – سردر – کتیبه – گنبد و گلدسته مساجد و حسینیه ها
  قم ابتدای توحید جنب پل هوایی کاشی سازی محمودی
  ۰۲۵۳۸۸۱۵۶۲۱
  ۰۹۱۲۴۵۲۵۰۴۹
  ۰۹۱۲۱۵۱۰۳۹۳

یک نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*